wersja testowa serwisu

Nietrzeźwa kierująca miała ponad 3,5 promila. Jechała z dwójką dzieci, zatrzymał ją pracownik sieradzkiej komendy policji

policja-auto-napis

31-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego kierowała Volkswagenem mając ponad 3,5 promile alkoholu. W samochodzie przewoziła dwoje dzieci w wieku 6 i 11 lat . Została wyeliminowana z ruchu dzięki reakcji pracownika cywilnego sieradzkiej komendy. Dziękujemy za szybką i skuteczną reakcję!

W niedzielę, 11 lipca 2021 roku przed godziną 21.00 do dyżurnego sieradzkiej policji zadzwonił mężczyzna jadący od strony Warty, którego zaniepokoił nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim Volkswagena. Kierująca nim kobieta jechała bardzo powoli, poruszała się tzw. „wężykiem", zmieniając co chwila pas ruchu, a przez pewien czas nawet jechała lewym pasem. Podejrzewając, że kierująca Renault może być pod działaniem alkoholu, świadek zachowując bezpieczny dystans, pojechał za nią. Zadzwonił też na numer alarmowy i poinformował o całej sytuacji.

W miejscowości Baszków, kobieta zjechała na pobocze i zatrzymała pojazd. Świadek, który jak się okazało był pracownikiem cywilnym sieradzkiej komendy szybko podbiegł do samochodu, by powstrzymać ja od dalszej jazdy. Widząc to kobieta próbowała uciec. Mężczyzna szybko zainterweniował i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Na miejsce przyjechał patrol policji, który przejął dalsze czynności.

Funkcjonariusze ustalili, że Renault kierowała 31-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego, z którą podróżowała dwójka jej dzieci w wieku 6 i 11 lat. Przeprowadzone badanie wskazało, że kierująca miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci skontaktowali się z ojcem dzieci, który przyjechał na miejsce i przejął nad nimi opiekę.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. O zachowaniu nieodpowiedzialnej matki zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dzięki wzorowej postawie pracownika sieradzkiej komendy, być może udało się zapobiec tragedii. Gratulujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i podejmują zdecydowane działania, aby wyeliminować zagrożenie. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

źródło: KPP w Sieradzu