wersja testowa serwisu

Niecałe trzy tygodnie cieszył się z posiadania prawa jazdy

249-123211
fot. KMP w Skierniewicach

25 listopada 2020 roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 131 km/h.

W środę 25 listopada 2020 roku skierniewiccy policjanci ruchu drogowego, podczas prowadzonych lokalnych działań „PRĘDKOŚĆ" kontrolowali prędkość poruszania się samochodów między innymi po ul. Zwierzynieckiej.

Pomiar prędkości jadącego tą ulicą około godz. 18:50 samochodu Audi A3 wskazał, że poruszał się on z prędkością 131 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do prędkości 50 km/h. Pojazd w związku z tym został zatrzymany do kontroli.

Okazało się, że kierującym był 18-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, który posiadał prawo jazdy od niespełna 3 tygodni. Konsekwencją naruszenia prawa, było nałożenie na 18-latka wysokiego mandatu, a także zatrzymanie prawa jazdy i przesłanie go do organu wydającego decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień na okres 3 miesięcy.

Przekroczenie prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego trzeba pamiętać, że brawura i dodawanie gazu w obszarze zabudowanym – czyli tam, gdzie najczęściej innymi uczestnikami drogi są piesi i rowerzyści – nie idą w parze z bezpieczeństwem i stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia.

źródło: KMP w Skierniewice