Nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Policja z Sieradz podaje szczegóły

policja---napis-2

W ostatnich dniach policjanci sieradzkiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grożą im surowe kary. 

Pomimo wielu apeli o rozsadek i rozwagę za kierownicą, nadal policjanci eliminują z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców. W ostatnich dniach na drogach powiatu sieradzkiego kolejnych trzech kierujących dopuściło się poważnych przewinień drogowych.

14 stycznia około godziny 21:20 na ulicy Krakowskie Przedmieście w Sieradzu, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli Hondę. Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego nią 47–letniego mieszkańca powiatu zduńskowolskiego, okazało się, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Kolejny kierowca na „podwójnym gazie" wpadł w ręce policjantów 15 stycznia przed godziną 8:00 w miejscowości Broszki. Mundurowi skontrolowali kierowcę Audi, od którego wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 34-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Z kolei 16 stycznia około godziny 22:30 w Bogumiłowie, mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę Seata. Kiedy policjanci skontrolowali jego trzeźwość, wynik badania wskazał, że 26-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego ma w organizmie prawie promil alkoholu.

- Przypominamy po raz kolejny, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Pamiętajmy, że tak nieodpowiedzialne zachowanie może być tragiczne w skutkach. Natomiast w sytuacji złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara pieniężna. Oprócz konsekwencji prawnych, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu zwiększa ryzyko występowania śmiertelnych zagrożeń na drodze - mówi asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka.