wersja testowa serwisu

Na gościnnych występach kradła odzież w galerii handlowej

policja-kamizelka

23-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego kradła odzież w jednym ze sklepów w sieradzkiej galerii handlowej. Wpadła dzięki czujnym pracownikom butiku. Jej łupem padł towar o łącznej wartości ponad 730 złotych. Odzyskano część skradzionego mienia. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

3 września 2020 r. dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z sieradzkich galerii została ujęta kobieta, która kradła odzież. Złodziejka schowała towar do podręcznej torby i próbowała opuścić sklep nie płacąc za niego. Udaremnił jej to czujny personel, który ujął kobietę i natychmiast powiadomił policję.

Od samego początku, kiedy pojawiła się ona na terenie butiku zwróciła uwagę pracowników. Jej wygląd przypominał wizerunek sprawcy wcześniejszych kradzieży zarejestrowany przez sklepowy monitoring. Personel sklepu cały czas obserwował jej zachowanie. Kobieta weszła do przymierzalni z kilkoma sztukami odzieży. Z części towaru usunęła zabezpieczenia i włożyła do torby. Następnie próbowała przekroczyć linię kas, nie płacąc za niego. Natychmiast zainterweniowali pracownicy sklepu. Kobieta początkowo zaczęła uciekać, jednak po chwili wróciła, widząc biegnący za nią personel.

O całej sytuacji powiadomiona została policja. Funkcjonariusze zatrzymali 23-letnią mieszkanka powiatu kaliskiego. W jej torbie znaleziono skradziony towar, który wrócił do sklepu. Sprawczyni została przewieziona do sieradzkiej komendy i osadzona w policyjnym areszcie.

W wyniku dalszych ustaleń okazało się, że to nie jedyne przewinienie na jej koncie. W lipcu i sierpniu tego roku 23 – latka dokonała podobnych kradzieży odzieży na szkodę tego sklepu. Zatrzymana usłyszała zarzut kradzieży odzieży na łączna kwotę ponad 730 złotych. W czasie przesłuchania podejrzana przyznała się do dokonania zarzucanych czynów. Jak wyjaśniła, skradzioną wcześniej odzież sprzedała przypadkowym osobom. 23 – latka była wcześniej notowana za podobne przestępstwa. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Sieradzu