wersja testowa serwisu

Młody mężczyzna zatrzymany przez sieradzkich policjantów. Posiadał blisko 180 gramów narkotyków

259-119822
fot. KPP w Sieradzu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy zatrzymali 19-letniego mieszkańca Sieradza, którzy posiadał łącznie prawie 180 gramów środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 120 gramów amfetaminy i metamfetaminy oraz 56 gramy marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania nielegalnych. Za ten przestępczy proceder grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skutecznym działaniom sieradzkich kryminalnych na czarny rynek nie trafi ponad 180 gramów środków odurzających. 7 września 2020 r. około godz. 23.30 policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny na jednym z parkingów w centrum Sieradza. W czasie legitymowania mężczyzna zaczął nerwowo się zachowywać. Jak się okazało jego niepokój prawdopodobnie wynikał z posiadanych przy sobie nielegalnych środków. Policjanci znaleźli bowiem w jego odzieży oraz saszetce kilkanaście torebek foliowych z porcjami marihuany i amfetaminy.

Był to 19 – letni mieszkaniec Sieradza. Został zatrzymany, przewieziony do sieradzkiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci przeszukali również jego miejsce zamieszkania. W szafie w mieszkaniu 19 - latka funkcjonariusze ujawnili dealerki z poporcjowaną amfetaminą i metamfetaminą przygotowanymi do dalszej dystrybucji. Część nielegalnych środków odurzających przechowywana była również w słoiku.

Na drugi dzień 19 – latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynów. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu dodatkowych badań nie wykluczone, że odpowie on za posiadanie znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą do10 lat więzienia.

źródło: KPP w Sieradzu