Łódzkie: Ostrzeżenie IMGW III stopnia. Możliwe burze, grad i trąby powietrzne

Łódzkie: Ostrzeżenie IMGW III stopnia. Możliwe burze, grad i trąby powietrzne
Pixabay

O tym, że żar leje się z nieba nie trzeba przekonywać i ostrzegać nikogo. Od samego poranka w naszym regionie słupki rtęci osiągają sporo powyżej 30 stopni. IMGW wydało dla naszego województwa alter II w związku z piekielnie wysokimi temperaturami, niestety są też inne ostrzeżenia... wyższego stopnia.

Alerty trzeciego stopnia dotyczą burz z gradem i wydano dla zachodnich oraz środkowych części województw łódzkiego. Najtrudniejsza sytuacja może występować w powiatach: bełchatowskim, łaskim, łęczyckim, mieście Łodzi, pabianickim, pajęczańskim, poddębickim, sieradzkim, wieluńskim, wieruszowskim, zduńskowolskim i zgierskim.

- Prognozowane są tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad. Możliwe, że na tych obszarach będą tworzyły się trąby powietrzne - informuje alert IMGW.

W pozostałych powiatach Łódzkiego obowiązuje II stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem. W tych rejonach prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.