wersja testowa serwisu

Sieradz: Lato w mieście. Weekendowy rozkład jazdy

aktualnosci_cd471ceba66523d4f404d4a0ecf0428d_view2

Wakacje powoli zbliżają się do końca, dlatego warto wykorzystać każdą okazję do relaksu i aktywnego wypoczynku. Czas na weekendowy rozkład jazdy. W ramach miejskiej akcji Sieradz Lubię - Lato w mieście spotkamy się na sieradzkiej plaży, tarasach nad Wartą i sieradzkim Rynku. 

Tradycyjnie już od czwartku swoje podwoje otwiera wrotkowisko, które zaprasza na teren MOSIR. Można tam nie tylko skorzystać ze specjalnej nawierzchni do jazdy na wrotkach, ale również wypożyczyć wrotki w różnym rozmiarze. Poza tym MOSIR zaprasza do korzystania ze ścianki wspinaczkowej oraz parku linowego i oczywiście basenów. Od piątku tradycyjnie już przez cały weekend na plaży nad rzeką wartą odbędą się animacje dla najmłodszych miłośników kąpieli.

Także nad Wartą, ale na tarasach odbędzie się ostatnie z cyklu wydarzeń pod hasłem Muzyczny Relax. 23 sierpnia 2020 r. o godz. 18:00, odbędzie się koncert, w którym zostaną zaprezentowane kompozycje Lucyana (Lucjana Wesołowskiego) oparte na motywach orientalnych oraz utwory pochodzące z Indii. Będą to mantry i melodie z filmów. Zabrzmią takie indyjskie instrumenty jak sitar (indyjski instrument strunowy), tabla (bębny indyjskie), bansuri (flet indyjski) i tampura (indyjski instrument strunowy). Koncert zostanie wzbogacony o informacje na temat instrumentów. Za warstwę rytmiczną będzie odpowiedzialny znakomity tablista indyjski ANIL KUMAR. Wystąpią: Lucyan - sitar, bansuri, śpiew Anil Kumar – tabla Renata Sobczak - tampura, rain-stick, dzwonki, cytra. 

W niedzielne popołudnie zapraszamy na sieradzki Rynek, gdzie odbędą się dwa wydarzenia związane z działaniami w ramach programu finansowanego przez Urząd Miasta Sieradza Mikrogranty Sieradz 2020. Grupa "Razem dla autyzmu" zaprasza na kolejną odsłonę akcji Sieradz na niebiesko. 

- Poprzez organizację wydarzenia "Sieradz na niebiesko" chcemy szerzyć wiedzę na temat autyzmu. Pokazanie, że wśród nas jest co raz więcej dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ma na celu zmniejszenie barier izolacyjnych dzieci oraz zwiększenie świadomości na temat autyzmu wśród społeczeństwa - mówi Renata Kurzawska jedna z organizatorek.

W ramach wydarzenia "Sieradz na niebiesko" dla odwiedzających dostępne będą:

- Testy Przesiewowe pod kątem AUTYZMU

- Testy Przesiewowe Logopedyczne

- Porady Dietetyka

- Konsultacje z terapeutą integracji sensorycznej, logopedą, pedagogiem specjalnym, Oligofrenopedagogiem

- Punkt informacyjny dla rodziców - dotyczący wsparcia dla dzieci z zaburzeniami (gdzie i w jakiej formie można otrzymać pomoc).

Oprócz tego do dyspozycji wszystkich rodziców i dzieci będą animacje zaplanowane przez Happy Group. Nie zabraknie również tradycyjnego happeningu z balonami, który pomaga uwrażliwić na ten ważny temat. "Sieradz na niebiesko" odbędzie się w niedzielę między 15:00 - 17:00.

W tym samym czasie, ale w innej części Rynku Sieradzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe" zaprasza na wspólną akcję pod hasłem "Ćwicz oko i dłonie w ojczyzny obronie". W podwórku kamienicy Rynek 10 odbędą się specjalne ćwiczenia i konkurencje strzeleckie. Do dyspozycji odwiedzających będzie całe niezbędne wyposażenie. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą maseczkę i dostosowywać się do poleceń organizatorów. Wszystkie wydarzenia w mieście odbywają się w reżimie sanitarnym nakładającym określone obowiązki zarówno na organizatorów jak i odwiedzających. Tym najważniejszym jest utrzymywanie stosownego dystansu społecznego oraz noszenie maseczek w miejscach wskazanych i dostosowywanie się do komunikatów organizatorów.

Źródło: UM Sieradz