wersja testowa serwisu

Niebezpieczny wypadek na drodze S8, dwie osoby trafiły do szpitali

Koszmarny wypadek na drodze S8, na miejscu wszystkie służby ratunkowe
fot. KP PSP w Zduńskiej Woli

Do bardzo groźnego wypadku doszło przed godziną 12:00 na drodze ekspresowej S8 w powiecie sieradzkim. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Jak w pierwszych komunikat podają policjanci, doszło tam do zderzenia się trzech pojazdów, w wyniku którego rannych zostało kilka osób.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Hondą, jadącą w kierunku Wrocławia, uderzył w bariery, a następnie w Dafa. Ciężarówka zderzyła się następnie z Volkswagenem. Policjanci organizują objazdy przez węzeł Sieradz Wschód - czytamy na stronach KWP w Łodzi.

Komunikat policji: 

Do wypadku doszło 29 czerwca 2021 roku około godziny 11.40 na drodze ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 71-letni kierowca Toyoty, wykonując manewr skrętu w prawo, najechał na bariery ochronne, a następnie wjechał pod jadącego w tym samym kierunku ciężarowego Dafa. Ten z kolei zderzył się z osobowym Volkswagenem.

Zadysponowany został śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował kierowcę Toyoty do szpitala w Łodzi. Natomiast pasażerka trafiła do sieradzkiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zebrali ślady związane z wypadkiem. Przeprowadzone badania wykazały, że wszyscy kierujący byli trzeźwi. Przez kilka godzin droga była zablokowana. Policjanci zorganizowali i kierowali na objazdy. Okoliczności tego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Zobacz zdjęcia: