wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany przez policję. Miał blisko 3 promile alkoholu we krwi

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Policjanci z Komisariatu z Błaszek po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 38-letniego mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał organizmie prawie 3 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

We wtorek, 8 września przed godziną 11.00 błaszkowscy policjanci, patrolując miejscowość Kliczków, zwrócili uwagę na wygląd kierowcy wymijanego Daewoo Tico. Podejrzewając, że może być pod działaniem alkoholu, postanowili zatrzymać go do kontroli. Jednak kierowca nie reagował i przyspieszył. Policjanci pojechali za nim, dając mu sygnały świetlne i dźwiękowe, które również zignorował.

Kilka minut później został on zatrzymany. Jak się okazało podejrzenia policjantów były trafne. Od kierowcy czuć było woń alkoholu, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie. 38 – letni kierowca Daewoo nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

źródło: KPP w Sieradzu