wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany kierowca wjechał autem w krzaki i ...zasnął. Nie miał uprawnień do kierowania

259-114394
fot. KPP w Sieradzu

36-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień kierował Renault. Swoją jazdę zakończył w miejscowości Garbów wjeżdżając w krzaki. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Apelujemy o rozsądek!

17 czerwca około godziny 14:30 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Garbów w gminie Błaszki. Na miejsce skierowani zostali błaszkowscy funkcjonariusze, którzy w krzakach przy drodze asfaltowej zauważyli Renault Laguna.

Za kierownicą pojazdu spał mężczyzna. Policjanci nawiązali z nim rozmowę i wyraźnie wyczuli woń alkoholu. Mężczyzna usiłował wmówić funkcjonariuszom, że to nie on kierował pojazdem. Poddał się badaniu stanu trzeźwości i okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W dalszej rozmowie przyznał się jednak, że parę godzin wcześniej wypił niedużą ilość alkoholu.

Na miejsce policjanci wezwali ekipę pogotowia ratunkowego. 36 – latek nie odniósł żadnych obrażeń. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu prowadzi Komisariat Policji w Błaszkach. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Sieradzu