Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu oraz I Zastępca Komendanta uhonorowani odznaczeniami państwowymi

259-182005
fot. KPP Sieradz

Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu inspektor Piotr Bielewski został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu nadkomisarz Tomasz Lubiński. Wręczenie tych zaszczytnych odznaczeń państwowych połączone było z uroczystym ślubowaniem nowo przyjętych policjantów na terenie Oddziału Prewencji Policji.

8 listopada 2023 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczystość ślubowanie nowo przyjętych policjantów połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji policjantów i pracowników Policji garnizonu łódzkiego w Kaplicy garnizonowej pod wezwaniem św. Michała Archanioła. W gronie odznaczonych znalazł się Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu inspektor Piotr Bielewski, który został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczony został również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu nadkomisarz Tomasz Lubiński.

Następnie nowi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin. Szeregi łódzkiego garnizonu Policji zasiliło 62 funkcjonariuszy, w tym 37 policjantów i 25 policjantek.


Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na przemówienia. Głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin. W swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, zaznaczając, że ślubując zadeklarowali gotowość do pełnienia służby według ściśle określonych zasad i wyraził swoje przekonanie, że każdy z nowo przyjętych policjantów sprosta wyzwaniu jakim jest trudna, obarczona ryzykiem policyjna służba. W dalszej części Komendant Wojewódzki mówił, że zbliżające się obchody Narodowego Święta Niepodległości to wyjątkowa data w naszej historii i przede wszystkim rocznica odrodzenia się niepodległego państwa. To dobry czas na wyróżnienie tych, którzy sumiennie wykonują swoje obowiązki wynikające z pracy zawodowej w służbie Państwa. W tym miejscu podziękował funkcjonariuszom wyróżnionym odznaczeniami państwowymi za zaangażowanie, sumienność i profesjonalizm oraz nienaganne wykonywanie obowiązków służbowych w trakcie długoletniej służby. Podziękowania za szczególne działania w zakresie współpracy na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi skierował także do uhonorowanych Medalami Za Zasługi dla Policji.

Gratulacje i podziękowania złożyli również Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk.

Źródło: KPP Sieradz