wersja testowa serwisu

Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez policję. 45-latek stracił prawo jazdy

policja---napis-2

Ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie miał 45-letni kierowca Hondy, którego zatrzymali do kontroli opoczyńscy policjanci. Przez swoją nieodpowiedzialność kierowca stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niemal każdego dnia policjanci ujawniają nietrzeźwych kierowców Każdy taki przypadek to potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia pozostałych uczestników ruchu drogowego (dzieci, dorosłych, rowerzystów). W środę, 12 stycznia 2022 roku patrol policji w miejscowości Grążowice zatrzymał do kontroli 45-letniego kierującego Hondą Acord.

- Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący w chwili zatrzymania miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie - mówi asp. szt. Barbara Stępień. - 45-latek stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policja przypominam, że każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów jak i pieszych. Pijani uczestnicy ruchu drogowego są bardzo dużym zagrożeniem bezpieczeństwa nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu drogowego.