Kolejna edycja Sieradzkiego Jarmarku Powiatowego już w niedzielę

Zrzut-ekranu-2023-09-6-o-10.52.33

10 września zapraszamy na "XII Sieradzki Jarmark Powiatowy", przewidzianych jest sporo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

„Sieradzki Jarmark Powiatowy" jest cykliczną imprezą, organizowaną przez samorząd powiatowy oraz samorządy miast i gmin z terenu powiatu. Jej celem jest promocja kulturowego i gospodarczego dorobku Powiatu, integracja mieszkańców oraz umacnianie poczucia terytorialnej i historycznej tożsamości. Każda kolejna edycja łączy elementy artystycznego przeglądu, tradycyjnych dożynek, festynu i kiermaszu lokalnych produktów.

Rozpoczęcie Jarmarku przewidziane jest na godz. 10.00. O godz. 10.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego zostanie odprawiona msza św., po czym nastąpi przemarsz korowodu na Plac Wojewódzki, gdzie odbywać się będzie główna część imprezy.

Mieszkańcy powiatu sieradzkiego i inni uczestnicy jarmarku mieli możliwość skorzystania z badań profilaktycznych. W tym roku Fundacja Sensoria w namiocie RAKOOBRONA będzie gościła wraz z lekarzami dermatologami, badane będą znamiona na skórze pod kątem zmian nowotworowych zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Szpital w Wolicy w Kaliszu, będzie robił prześwietlenia płuc w mobilnym rentgenobusie.

Na najmłodszych i żądnych przygód uczestników imprezy, czekać będzie wesołe miasteczko, animacje oraz zaplanowane pokazy w mobilnym planetarium. Przez kilka godzin możliwe będzie uczestniczenie w projekcjach dostosowanych do wieku uczestników. Pokazy te prowadzone będą przez astronoma, zobaczymy aktualne nocne niebo i odszukamy najciekawszych konstelacji. Nasi widzowie zobaczą niebo wyświetlone na całej naszej kopule oraz poznają historię mnóstwa gwiazdozbiorów, wśród których odnajdziemy zwierzęta i fantastyczne postacie z greckich mitów. Polecimy również w kosmos, aby odwiedzić planety układu słonecznego.

Na uczestników w domkach poszczególnych gmin będą czekały lokalne produkty do degustacji i zakupów. Wystawcy z rękodziełem przygotują różnorodne produkty na swoich stoiskach.Na scenie będą odbywały się koncerty i występy zespołów oraz kapel, na zakończenie koncert zespołu BIG DAY. Każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

źródło: UM Sieradz