wersja testowa serwisu

Kierował samochodem mając ponad 4 promile alkoholu! Policja prosi o odpowiedzialność na drodze

alkomat-alkohol

Dzięki reakcji świadka wyeliminowany został z ruchu kolejny nietrzeźwy kierujący. Zainterweniował on wobec 35–letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, który jechał oplem mając w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Dziękujemy za czujność i godną naśladowania postawę, która być może zapobiegła tragedii!

21 listopada 2021 roku po godzinie 17.00 świadek przejeżdżający przez miejscowość Zwierzyniec zauważył opla, który poruszał się tzw. „wężykiem", zjeżdżając z prawego na lewy pas. Podejrzewając, że kierowca pojazdu może być nietrzeźwy, świadek cały czas obserwował go, zachowując bezpieczny dystans i powiadomił dyżurnego sieradzkiej komendy. W pewnym momencie kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Świadek podszedł do niego i po krótkiej rozmowie wyczuł od niego woń alkoholu. Kierowca opla chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekł w kierunku pobliskiego lasu. Po kilku minutach mężczyzna wrócił, wsiadł za kierownicę i próbował wyjechać z rowu. W tym czasie na miejsce przyjechał patrol policji.

Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość i sprawdzili stan trzeźwości. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Alkomat wskazał, że ma on w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a samochód został zabezpieczony. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę kierowcom pod działaniem alkoholu. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą nietrzeźwi kierujący, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Pamiętajmy, że nawet anonimowo, można powiadomić Policję o każdej niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Źródło: KPP Sieradz