Na drogach powiatu sieradzkiego policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy spowodowali kolizje. Jeden z nich miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, drugi jechał bez uprawnień. Dodatkowo obydwaj złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grożą im surowe kary. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!
13 maja po godzinie 6.30 policjanci z komisariatu w Warcie zostali skierowani na zdarzenie drogowe w miejscowości Rossoszyca. Jak się okazało 51-letni mieszkaniec Warty stracił panowanie nad kierownicą forda, uderzył w znak drogowy, a następnie wjechał do rowu.
- Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - przekazuje aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.
Za spowodowanie kolizji mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.
Kolejne zgłoszenie dotyczące kolizji otrzymał dyżurny policji przed godziną 17.00. Z informacji wynikało, że w miejscowości Łubna – Jarosłaj w gminie Błaszki fiat zderzył się z ciężarówką. Policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący fiatem, wyjeżdżając z prywatnej posesji, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w ciężarowego dafa.
- Okazało się, że 25 – latek nie miał uprawnień do kierowania i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca fiata również odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji - dodaje aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka.
Policja przypomina, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. W takich przypadkach sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Z kolei xa kierowanie pojazdem bez uprawnień sąd może orzec grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych oraz obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.