wersja testowa serwisu

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego obradowała w Kalinowej

1a6b73b2fd62ce651cb051fffd0e99f_20200714-105920_1
fot. Tomasz Oszczęda

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Sieradzkiego – wicestarosta Kazimiera Gotkowicz i członek Zarządu Tomasz Baliński – wzięli udział w obradach Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Spotkanie rozpoczęło zwiedzanie pól demonstracyjnych należących do Hodowli Roślin w Kalinowej.

Zanim uczestnicy zaczęli obrady, obejrzeli stare polskie odmiany ziemniaków, uprawianie na poletkach eksperymentalnych, należących do HR Kalinowa. – Pamiętajmy, że w kilku gminach naszego powiatu ziemniaki stanowią największą część upraw. Mamy dobre warunki do tego, by jako region być potentatem ziemniaczanym i na pewno jesteśmy ich największym producentem w województwie łódzkim. Co drugi ziemniak wyprodukowany na jego terenie jest efektem pracy rolników z gmin Warta, Wróblew, Błaszki czy Brzeźnio – mówi Jan Kołodziejczyk, przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Sieradzu.

Ten rolniczy wysiłek widoczny jest zwłaszcza w trudnych momentach, choćby takich, jak epidemia. – Wiele osób, zwłaszcza w pierwszej fazie rozwoju pandemii koronawirusa, robiło zapasy żywności. Fakt, że było jej w sklepach pod dostatkiem, jest zasługą między innymi naszych rolników – powiedziała wicestarosta Kazimiera Gotkowicz.

Dużą część spotkania poświęcono na przedstawienie informacji z działalności. O inicjatywach podjętych przez IRWŁ opowiedział Jan Kołodziejczyk, a działania Krajowej Rady Izb Rolniczych przybliżył jej prezes Wiktor Szmulewicz.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Zobacz zdjęcia: