wersja testowa serwisu

Handlował podrobioną odzieżą, został zatrzymany przez policjantów z Błaszek. Grożą mu 2 lata więzienia

Zrzut-ekranu-2020-11-02-o-11.35.17
fot. KPP w SIeradzu

Kilkaset sztuk podrobionej odzieży renomowanych marek zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Błaszkach. Nielegalnym towarem na targowisku miejskim handlował 34 – letni mieszkaniec Kalisza. Wartość podrobionej odzieży szacuje się wstępnie na co najmniej 30 tysięcy złotych. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Błaszkowscy policjanci monitorując rynek handlu podrobioną odzieżą ustalili, że na jednym z targowisk na terenie powiatu może dochodzić do nielegalnej sprzedaży. 30 października 2020 r. skontrolowali wytypowane miejsce handlowe. Zastali tam 34 – letniego kaliszanina, którzy oferowali do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Nieuczciwy sprzedawca został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu. Szacunkowa wartość podrobionej odzieży to wstępnie co najmniej 30 tysięcy złotych. Prawo własności przemysłowej za taki czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Sieradzu