wersja testowa serwisu

Gmina Błaszki blisko mieszkańców. Pobierz aplikację i bądź na bieżąco

Baner-BLASZKI-Blisko

Mieszkańcy gminy Błaszki będą na bieżąco informowani o aktualnościach, wydarzeniach, ostrzeżeniach za pomocą nowoczesnej aplikacji BLISKO. Burmistrz Błaszek podjął decyzję o przyłączeniu Gminy Błaszki do ogólnopolskiego systemu SISMS – mobilnego systemu komunikacji samorządów z mieszkańcami.

Z aplikacji BLISKO korzysta ponad pięćset polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest możliwość masowego powiadamiania ludności w szybki i skuteczny sposób. Poza nadawcami lokalnymi użytkownik znajdzie informacje o jakości powietrza, planowanych wyłączeniach prądu ale też komunikaty związane z COVID-19.

Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android), AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień. Jeśli któryś z mieszkańców naszej gminy nie korzysta ze smartfona tylko ze starszego urządzenia a chciałby na bieżąco otrzymywać informacje, serwis oferuje powiadomienia sms.

Klikając w LINK, zostaną Państwo przeniesieni na stronę gdzie znajdują się aktywne odnośniki służące do pobrania aplikacji a także formularz rejestracji dla powiadomień SMS. Poniżej zamieszczamy również instrukcję z pierwszymi krokami po instalacji aplikacji (w formacie PDF).

źródło: UM Błaszki