wersja testowa serwisu

Dotacje na rozbudowę obiektów sportowych w powiecie sieradzkim. Marszałek Schreiber wręczył czeki

Dotacje na rozbudowę obiektów sportowych w powiecie sieradzkim. Marszałek Schreiber wręczył czeki

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber wręczył w Sieradzu czeki na rozbudowę obiektów sportowych dla pięciu samorządów. To pięć z 64 dotacji przyznanych przez samorząd województwa w programie „Infrastruktura sportowa Plus".

- Nasz program to wynik wsłuchiwania się w potrzeby samorządów. Bardzo się cieszę, że wpisuje się on w rządowy program Nowy Ład, którego infrastruktura jest jednym z filarów. Jeśli jako samorządy będziemy współpracować z rządem, będziemy mogli w krótkim czasie wesprzeć wiele inwestycji sportowych – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

Jak dodał marszałek, kwota pomocy w programie to 4 miliony złotych. W powiecie sieradzkim ze wsparcia skorzystają Sieradz, Burzenin, Goszczanów, Warta i Złoczew. Czeki odebrali z rąk marszałka przedstawiciele tych samorządów: Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, Rafał Matysiak, wiceprezydent miasta, Krystian Krogulecki, burmistrz Warty, Dariusz Tokarski, zastępca burmistrza Złoczewa, Jarosław Janiak, wójt gminy Burzenin, Krzysztof Andrzejewski, wójt gminy Goszczanów.

- Gratuluję wszystkim Państwu złożenia dobrych wniosków, a przede wszystkim dbałości o zaplecze sportowe w waszych miastach i gminach. Trzymam kciuki za te inwestycje. Wierzę, że wszystkie one przyczynią się do większej aktywności mieszkańców i zdrowego trybu życia – mówił Grzegorz Schreiber.

Samorząd województwa łódzkiego wspiera nie tylko inwestycje w infrastrukturę sportową, ale także wydarzenia sportowe. Niedawno rozstrzygnięty został konkurs, w którym dofinansowanie otrzymały sieradzkie stowarzyszenia, w tym Uczniowski Klub Sportowy Warta Sieradz Junior na organizację Festiwalu Piłki Nożnej na pożegnanie wakacji.

Program „Infrastruktura sportowa Plus" ogłoszony został w styczniu. Skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego. Każdy samorząd mógł zgłosić do dofinansowania jeden wniosek. Dotacje będą przeznaczone na budowę, przebudowę, modernizację oraz doposażenie w niezbędny sprzęt sportowy obiektów sportowych i rekreacyjnych w województwie łódzkim.

Na konkurs wpłynęło 149 wniosków. Zwycięskie projekty otrzymały dotacje do 70 tys. zł. Pieniądze mają być wykorzystane do końca tego roku.

Inwestycje z powiatu sieradzkiego, które otrzymały dotacje:

- Modernizacja trzeciej płyty boiska przy MOSiR w Sieradzu, etap II, 60 tys. zł;

- Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Burzeninie, 70 tys. zł;

- Budowa boiska sportowego z infrastruktura towarzyszącą w Goszczanowie, 70 tys. zł;

- Budowa skateparku w Warcie, 70 tys. zł;

- Modernizacja nawierzchni boiska piłkarskiego z wykonaniem systemu nawadniania na stadionie w Złoczewie, 70 tys. zł.

Wykaz wszystkich inwestycji oraz wysokość przyznanych dotacji znajduje się na stronie: https://www.lodzkie.pl/files/sport/Wyniki-I-naboru-Infrastruktura-sportowa-plus.pdf

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego