wersja testowa serwisu

Do szkół z gminy Błaszki trafi ponad 40 laptopów

DSC_0973
fot. Urząd Miejski w Błaszkach

Gmina Błaszki w maju b.r. złożyła wniosek na zakup komputerów dla uczniów realizujących zdalne nauczanie, którzy mają problem z dostępem do sprzętu komputerowego. Dzięki temu Gmina Błaszki pozyskała 105 tysięcy złotych z Projektu „Zdalna szkoła + " który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Pozyskane środki pozwoliły na zakup 42 komputerów stacjonarnych, które stanowią wsparcie dla uczniów szkół z terenu naszej gminy. W najbliższym czasie sprzęt zostanie rozdysponowany. Szkoła Podstawowa w Błaszkach otrzyma dziesięć komputerów. Dziewięć komputerów otrzyma Szkoła Podstawowa w Gruszczycach oraz Szkoła Podstawowa w Kalinowej. Sześć komputerów otrzyma Szkoła Podstawowa w Kwaskowie, pięć Szkoła Podstawowa w Sędzimirowicach, trzy komputery otrzyma Szkoła Podstawowa we Włocinie.

Dzięki pozyskanym środkom, które umożliwiły zakup sprzętu komputerowego gmina zapewni uczniom ze swojego terenu możliwość wzięcia udziału w e-lekcjach oraz nadrobieniu ewentualnych zaległości lekcyjnych.

źródło: UM Błaszki