wersja testowa serwisu

Burmistrz Błaszek zachęca do wsparcia finałowej zbiórki WOŚP

Burmistrz Błaszek zachęca do wsparcia finałowej zbiórki WOŚP

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia br. zagra najgłośniejsza orkiestra świata – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. „Finał z głową" to hasło tegorocznej, 29. edycji. Zebrane środki przekazane zostaną na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem tegoroczny finał w Błaszkach będzie miał inny niż w latach ubiegłych charakter. Nie będzie koncertu, animacji dla dzieci, warsztatów, pokazów pierwszej pomocy, ani „światełka do nieba". Nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie.

Sztab w Błaszkach działa od ponad trzech miesięcy przy Centrum Kultury w Błaszkach. Tegoroczna zbiórka pieniężna wymaga wielu poświęceń i wytrwałości. Mimo przeciwności związanych z COVID-19 do pomocy w akcji charytatywnej zgłosiło się około 60 wolontariuszy z naszej gminy, wśród których przeważającą część stanowi młodzież w wieku szkolnym. Oprócz zbiórki do puszek, na oficjalnym profilu Sztabu WOŚP Błaszki prowadzone są licytacje gadżetów, które cieszą się ogromną popularnością. Oprócz tych orkiestrowych, licytować można gadżety promujące Gminę Błaszki, przekazane przez Burmistrza Błaszek Piotra Świderskiego.

Podczas Finału zaplanowanego na najbliższą niedzielę, 31 stycznia br. na ulice Błaszek wyjdą wolontariusze Sztabu Błaszki, zaopatrzeni w puszki oraz identyfikatory, którzy będą kwestować na rzecz WOŚP.

Do wsparcia finałowej zbiórki przez mieszkańców naszej gminy zaprasza Burmistrz Błaszek Piotr Świderski.

Źródło: Gmina Błaszki