wersja testowa serwisu

Nie pamiętasz, kiedy z twojej posesji odbierane są odpady? Aplikacja „EcoHarmonogram” w Sieradzu

aktualnosci_f65b4dab472604df70954e2176a3e950_view2

Nie pamiętasz, kiedy z Twojej posesji są odbierane odpady? Zasta​nawiasz się, do którego pojemnika wyrzucić szkło, styropian czy karton po mleku? – od 1 września można to szybko sprawdzić w swoim smartfonie za pomocą aplikacji „EcoHarmonogram".

Aplikacja będzie wspomagać mieszkańców, wyszukując harmonogram odbioru odpadów za pomocą adresu (bez rejestracji i logowania), przypominać o nadchodzących terminach wywozów oraz dostarczać wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do ich prawidłowego segregowania.

Dotychczas mieszkańcy Sieradza otrzymywali harmonogram odbioru odpadów w formie papierowej lub wyszukiwali terminu odbioru odpadów na stronie internetowej miasta lub firmy wywożącej odpady. Obecnie wszystkie te dane będą dostępne za pomocą jednego kliknięcia w smartfonie. Ponadto mieszkańcy będą mogli zgłosić za pomocą aplikacji informacje o wszelkich nieprawidłowościach w zakresie utrzymania porządku– powiedział Jan Adam Kłysz, Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina".

Aby zainstalować aplikację wystarczy wejść na swoim smartfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać aplikację „EcoHarmonogram" i kliknąć zainstaluj. Następnie wybrać miasto, w którym mieszkasz, ulicę i od tego momentu aplikacja już sama będzie przypominać o zbliżającym się terminie odbioru odpadów. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na systemy operacyjne Android, iOS w sklepach Google Play oraz App Store.


Dzięki zainstalowaniu aplikacji „EcoHarmonogram" zyskasz:

· darmową aplikacje na urządzenia mobilne z funkcją informacyjno-edukacyjną o selektywnej zbiórce odpadów komunalnych na terenie Twojego miasta,
· prosty i przejrzysty sposób dostępu do harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z Twojej posesji,
· powiadomienia o terminach płatności za odebrane odpady,
· szybki dostęp do informacji na temat PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych) adres, godziny otwarcia, co można oddać,
· informacje o punktach odbioru leków przeterminowanych,
· kontakt z organem zarządzającym i koordynującym zbiórkę odpadów komunalnych w Twoim mieście,
· informacje jak należy sortować odpady,
· wyszukiwarkę odpadów czyli wpisujesz nazwę odpadu i po chwili masz odpowiedź gdzie należy go wyrzucić,
· gry edukacyjne dla najmłodszych,
· informacje o stanie powietrza w Twoim mieście,
· aktualności z Twojego Miasta,
· możliwość zgłoszenia nieprawidłowości w odbiorze odpadów lub np. nielegalnie porzuconych odpadów.

Zachęcam mieszkańców do korzystania z aplikacji „EcoHarmonogram". Przydatną funkcją aplikacji są zamieszczone tam szczegółowe opisy, co wrzucać, a czego nie do poszczególnych pojemników. Oczekujemy, że dzięki aplikacji poprawi się poziom recyklingu odpadów – powiedział Paweł Osiewała, Prezydent Miasta Sieradza.

W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów wszelkie informacje zawarte w aplikacji mobilnej będą również dostępne poprzez stronę internetową Urzędu Miasta oraz dodatkowo na www.orlistaw.plZobacz film instruktażowy ukazujący krok po kroku instalację i korzystanie z aplikacji EcoHarmonogram.

Źródło: UM Sieradz