wersja testowa serwisu

60 lat razem: sport i Pan Władysław Sieczkowski

aktualnosci_f39b4f28426e23b989957eef77a7978c_view2
fot. Urząd Miasta Sieradz

Wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak osobiście podziękował i pogratulował jubileuszu 60 lat działalności sportowej Władysławowi Sieczkowskiemu. Podczas spotkania w urzędzie zasłużony sportowiec i wychowawca otrzymał także list gratulacyjny od Prezydenta Sieradza.

Władysława Sieczkowskiego wielu kojarzy dzisiaj jako swojego trenera, nauczyciela WF-u, komentatora sportowego a także postać, która zawsze jest tam, gdzie w naszym mieście trwają wydarzenia sportowe. Wieloletni zawodnik i trener Żegliny Sieradz. Wcześniej sukcesy odnosił w Starcie Sieradz. Specjalizował się w sprintach i w skoku w dal. W 1967 r. był jednym z laureatów w I Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Ziemi Sieradzkiej.

W. Sieczkowski jest trenerem lekkoatletyki II klasy, byłym nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Sieradzu, a w późniejszych latach także sędzią lekkoatletyki, koszykówki i pływania. Wychowawca Jolanty Matusiak, pierwszej sieradzkiej mistrzyni Polski w lekkiej atletyce.

Był skoczkiem spadochronowym po zasadniczej służbie wojskowej w szeregach 6. Pomorskiej Dywizji Powietrznodesantowej. Reaktywował w Sieradzu Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy, którego jest prezesem.

źródło: UM Sieradz