Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w projekcie „Łódzkie pełne kultury”

Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu przystąpił do III edycji projektu „Łódzkie pełne kultury". Jego uczestnicy – uczniowie i nauczyciele regionu – będą korzystali z działań instytucji kultury działających w Łodzi. Projektowi patronuje Łódzki Dom Kultury.


Dwie poprzednie edycje projektu, realizowane przez ŁDK w latach 2017-2018, zgromadziły 900 uczestników z regionu, edukując ich pod kątem uczestnictwa w życiu artystycznym województwa łódzkiego.


W ramach kolejnej, trzeciej edycji współrealizatorzy przygotowali program edukacyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży, popularyzujący instytucje kultury i dziedzictwo narodowe. Przeprowadzone zostaną ponadto warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury, będące swoistym poradnikiem, przydatnym w realizacji edukacji kulturowej. Działania te odbędą się w 10 instytucjach partnerskich z regionu; są nimi: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejskie Centrum Kultury im. Reymonta w Tuszynie, Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, Dom Kultury w Łęczycy oraz Wieruszowski Dom Kultury.


Zajęcia poprowadzą muzycy i animatorzy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, artyści Teatru Wielkiego w Łodzi i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi.


W ramach projektu uczestnicy wezmą ponadto udział w trzech wydarzeniach dodatkowych: koncercie w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, spektaklu w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz zwiedzaniu Muzeum Miasta Łodzi.


Zwieńczeniem całego zadania będzie spotkanie ewaluacyjne. Do udziału w nim zaproszeni zostaną partnerzy z regionu i instytucji z Łodzi. Celem spotkania będzie określenie rekomendacji do dalszej współpracy na rzecz prowadzenia edukacji kulturalnej w regionie i zwiększenie dostępności dużych instytucji kultury mieszczących się w Łodzi. Spotkanie będzie realizowane w grudniu w Łódzkim Dom Kultury.

Zobacz także

Ukradli kosmetyki z sieradzkiej galerii …

[ZDJĘCIA] Zespół Placówek Wychowania Poz…

[ZDJĘCIA] Oddział powiatowy Towarzystwa …

[ZDJĘCIA] Integracja na Festiwalu Piosen…

Niebezpiecznie w Sieradzu. Osobówka potr…

Trzeźwy - Bezpieczny Kierowca. Akcja pre…

XIV sesja Rady Powiatu Sieradzkiego w pr…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

Szachmaks. Za nami internetowy konkurs s…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Uroczysty Dzień Edukacji Narod…

[ZDJĘCIA] Studenci Społecznej Akademii N…

Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza. Kolejny…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Sierad…

Konsultacje ws. organizacji pozarządowyc…

[ZDJĘCIA] Powiatowy Dzień Edukacji Narod…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …