Zmiany w organizacji ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

Dodane przez ESI24.net

W dniach od 2 do 6 lipca 2019 roku na trasie z Łodzi do Krosna po drogach woj. łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz podkarpackiego odbędzie się wieloetapowy 30 Międzynarodowy Wyścig Kolarki „Solidarności" i Olimpijczyków. Organizatorem jest Region Ziemia Łódzka NSZZ Solidarność.


Podczas rozgrywania Wyścigu na trasie ruch będzie częściowo ograniczony. Ruch poprzeczny i z przeciwnego kierunku zamykany będzie na czas przejazdu czołówki i głównego peletonu. Początek II etapu i końcówki obu etapów na odcinku okrężnym będą rozegrane przy ruchu całkowicie zamkniętym. W zabezpieczenie zaangażowano policję, straż pożarną i straże miejskie. Na terenie woj. łódzkiego zostaną rozegrane 2 pierwsze etapy.


Początek zaplanowano 2 lipca na odcinku 224 km ,w godzinach 14.05- 20.00 ,na trasie Łódź – Sieradz.


Na teren powiatu sieradzkiego kolarze wjadą około godziny 18.40 Z Grabowca ulicą Sienkiewicza zawodnicy wjadą do miasta. Z ulicy Sienkiewicza peleton wjedzie w ulicę Toruńską dalej pojedzie ulicą Żwirki i Wigury i przez Plac Wojewódzki wjedzie w ulicę Piłsudskiego. Następnie ulicą Al. Pokoju w stronę ulicy Jana Pawła II do ulicy Al. Grunwaldzka. Tą ulicą zawodnicy dojadą do ulicy POW i skręcą w stronę ronda Prezydenta Kaczyńskiego. Następnie ulicą Sienkiewicza i dalej Toruńską dojadą do Placu Wojewódzkiego gdzie umiejscowiona będzie meta tego odcinka. Zakończenie planowane jest na godzinę 19.20. Na trasie przejazdu kolarzy będą znajdować się funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej jak i strażacy. Policjanci zwracają się z prośbą aby bezwzględnie stosować się do poleceń osób zabezpieczających wyścig.


Należy pamiętać, że utrudnienia w tym całkowite wyłączenie wymienionych ulic z ruchu kołowego i pieszego może nastąpić nawet około 30 minut przed przejazdem peletonu.


Źródło: KPP Sieradz

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Bursztynowa wystawa w muzeum

Przed nami VII koncert kolęd w Warcie. K…

Uwaga! Kwalifikacja wojskowa ruszy 24 lu…

Wiedza o prawie i samorządzie terytorial…

[ZDJĘCIA] Jubileusz 20-lecia STT „Przyja…

Matura zbliża się wielkimi krokami. Uczn…

[ZDJĘCIA] W poszukiwaniu dobrej formy. W…

Kronikarki z PTTK. Sieradzki oddział chc…

Tragiczny wypadek w Biskupicach. Ciężaró…

Ferie z sieradzkim MOSiR zakończone

Szansa na remont mostu w Chojnem. Powiat…

Dachowanie auta w Sieradzu. Kierowca mia…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej. Jutr…

23 stycznia 1945. Rocznica wyzwolenia Bł…

Stypendia sportowe. Rusza nabór wniosków

W hołdzie powstańcom styczniowym. Upamię…

Przedszkoliada po sieradzku już 1 lutego