Zmiany w organizacji ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

Dodane przez ESI24.net

W dniach od 2 do 6 lipca 2019 roku na trasie z Łodzi do Krosna po drogach woj. łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz podkarpackiego odbędzie się wieloetapowy 30 Międzynarodowy Wyścig Kolarki „Solidarności" i Olimpijczyków. Organizatorem jest Region Ziemia Łódzka NSZZ Solidarność.


Podczas rozgrywania Wyścigu na trasie ruch będzie częściowo ograniczony. Ruch poprzeczny i z przeciwnego kierunku zamykany będzie na czas przejazdu czołówki i głównego peletonu. Początek II etapu i końcówki obu etapów na odcinku okrężnym będą rozegrane przy ruchu całkowicie zamkniętym. W zabezpieczenie zaangażowano policję, straż pożarną i straże miejskie. Na terenie woj. łódzkiego zostaną rozegrane 2 pierwsze etapy.


Początek zaplanowano 2 lipca na odcinku 224 km ,w godzinach 14.05- 20.00 ,na trasie Łódź – Sieradz.


Na teren powiatu sieradzkiego kolarze wjadą około godziny 18.40 Z Grabowca ulicą Sienkiewicza zawodnicy wjadą do miasta. Z ulicy Sienkiewicza peleton wjedzie w ulicę Toruńską dalej pojedzie ulicą Żwirki i Wigury i przez Plac Wojewódzki wjedzie w ulicę Piłsudskiego. Następnie ulicą Al. Pokoju w stronę ulicy Jana Pawła II do ulicy Al. Grunwaldzka. Tą ulicą zawodnicy dojadą do ulicy POW i skręcą w stronę ronda Prezydenta Kaczyńskiego. Następnie ulicą Sienkiewicza i dalej Toruńską dojadą do Placu Wojewódzkiego gdzie umiejscowiona będzie meta tego odcinka. Zakończenie planowane jest na godzinę 19.20. Na trasie przejazdu kolarzy będą znajdować się funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej jak i strażacy. Policjanci zwracają się z prośbą aby bezwzględnie stosować się do poleceń osób zabezpieczających wyścig.


Należy pamiętać, że utrudnienia w tym całkowite wyłączenie wymienionych ulic z ruchu kołowego i pieszego może nastąpić nawet około 30 minut przed przejazdem peletonu.


Źródło: KPP Sieradz

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

[ZDJĘCIA] PCPR: Szkolenia dla opiekunów …

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

[ZDJĘCIA] Po raz 409. pielgrzymują do Cz…

Program darmowych szczepień przeciwko gr…

Prezydent Sieradza potrącił kobietę i od…

Darmowe badania kardiologiczne na jarmar…

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpiecze…

Uwaga sieradzanie! Nadciągają burze z gr…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Przepust w Cielcach zagrażał b…

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w miejscowoś…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

[WIDEO] Tribute to Komeda, czyli Wędrown…

BMW stało na poboczu. "Wydobywały s…

Zaginął 35-letni mężczyzna. Policja pros…

[ZDJĘCIA] Droga Włyń-Glinno już po remon…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…