[ZDJĘCIA] LO w Złoczewie: Ławeczka patrona na 60-lecie liceum

Z okazji 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Urbańskiego w Złoczewie, w przyszkolnym ogrodzie stanęła ławeczka patrona. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w sobotę 28 września.


Pamiątkową ławeczkę w sobotę 28 września odsłoniły: wicestarosta sieradzki Kazimiera Gotkowicz oraz potomkini patrona Marta Urbańska. Jej przodek Wojciech Urbański herbu Nieczuja był właścicielem dóbr złoczewskich w latach 1671-1692. – Na myśl, że rodzina nasza trwa do dziś, odczuwam ogromną dumę, choć niewiele brakowało, by snująca się od prawie 900 lat nić została zerwana. Zdziesiątkowani, przewiezieni przez Golgotę Wschodu po 17 września 1939 roku, pomordowani, nadal żyjemy, choć jestem tylko bladym cieniem dawnej glorii – powiedziała w swoim wystąpieniu Marta Urbańska.


Po odsłonięciu ławeczki uczestnicy obchodów jubileuszu wzięli udział w uroczystej akademii na szkolnej sali gimnastycznej. 60-lecie uczcili absolwenci, uczniowie, nauczyciele, a także zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło samorządowców. – Jest dla mnie wielką satysfakcją, że mogę pogratulować pani dyrektor, a za jej pośrednictwem również całemu gronu pedagogicznemu, wspaniałego jubileuszu 60-lecia istnienia szkoły. Wielka rodzina złoczewskiego LO ma rzeczywiście powody do dumy ze swojej historii i teraźniejszości. Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom oraz uczniom i absolwentom przekazuję wyrazy szacunku i uznania za wyniki dotychczasowej pracy, które widoczne są w bogatym dorobku szkoły – mówiła Kazimiera Gotkowicz.


Złoczewskie liceum wchodzi obecnie w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, utworzonego uchwałą Rady Powiatu Sieradzkiego z 28 stycznia 2002 r. – W placówce uczy się obecnie 300 uczniów, podzielonych na 13 oddziałów. Mają oni do dyspozycji 20 sal lekcyjnych, w tym 4 nowoczesne pracownie informatyczne, pracownie przedmiotowe i językowe wyposażone w tablice multimedialne, skomputeryzowaną bibliotekę, wzbogaconą o nowe książki, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, salę gimnastyczną, siłownię, boisko, radiowęzeł, kawiarenkę i szatnię – wymienia Elżbieta Gajda, dyrektor ZSP w Złoczewie. Oprócz liceum, w skład ZSP w Złoczewie wchodzą również technikum i szkoła branżowa I stopnia.

Zobacz także

Ukradli kosmetyki z sieradzkiej galerii …

[ZDJĘCIA] Zespół Placówek Wychowania Poz…

[ZDJĘCIA] Oddział powiatowy Towarzystwa …

[ZDJĘCIA] Integracja na Festiwalu Piosen…

Niebezpiecznie w Sieradzu. Osobówka potr…

Trzeźwy - Bezpieczny Kierowca. Akcja pre…

XIV sesja Rady Powiatu Sieradzkiego w pr…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

Szachmaks. Za nami internetowy konkurs s…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Uroczysty Dzień Edukacji Narod…

[ZDJĘCIA] Studenci Społecznej Akademii N…

Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza. Kolejny…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Sierad…

Konsultacje ws. organizacji pozarządowyc…

[ZDJĘCIA] Powiatowy Dzień Edukacji Narod…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …