[ZDJĘCIA] Kooperacja 3D. Spotkanie partnerów

W sieradzkim magistracie odbyło się spotkanie inicjujące współpracę samorządów i instytucji w ramach realizacji projektu „Kooperacje 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin".


Projekt jest efektem porozumienia o współpracy, podpisanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi i Miasto Sieradz. Jego celem jest zwiększenie kooperacji i poprawa współpracy między instytucjami pomocy i integracji społecznej oraz podmiotami istotnymi z punktu widzenia włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa.


O tym, że współpraca w ramach „Kooperacji 3D" będzie szeroka, świadczy obecność na spotkaniu inicjującym przedstawicieli wielu instytucji, działających w Sieradzu i powiecie sieradzkim. Partnerami są tu m.in. Powiat Sieradzki i podległe mu jednostki (m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna), policja, sąd, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz stowarzyszenia trzeźwościowe. Liderem projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu.


Uczestnicy spotkania omówili zasady powołania Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego, przedyskutowali założenia Ramowego Regulaminu Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego oraz przedstawili metodologię tworzenia Lokalnego Koszyka Usług.

Zobacz także

Ukradli kosmetyki z sieradzkiej galerii …

[ZDJĘCIA] Zespół Placówek Wychowania Poz…

[ZDJĘCIA] Oddział powiatowy Towarzystwa …

[ZDJĘCIA] Integracja na Festiwalu Piosen…

Niebezpiecznie w Sieradzu. Osobówka potr…

Trzeźwy - Bezpieczny Kierowca. Akcja pre…

XIV sesja Rady Powiatu Sieradzkiego w pr…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

Szachmaks. Za nami internetowy konkurs s…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Uroczysty Dzień Edukacji Narod…

[ZDJĘCIA] Studenci Społecznej Akademii N…

Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza. Kolejny…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Sierad…

Konsultacje ws. organizacji pozarządowyc…

[ZDJĘCIA] Powiatowy Dzień Edukacji Narod…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …