[ZDJĘCIA] "Historia i dzień dzisiejszy polskiego spadochroniarstwa". Za nami konkurs wiedzy

Po raz dziewiąty sieradzki oddział Związku Polskich Spadochroniarzy zorganizował konkurs „Historia i dzień dzisiejszy polskiego spadochroniarstwa". W tym roku stanęło do niego 11 dwuosobowych zespołów z trzech szkół ponadgimnazjalnych.


Konkurs odbywa się co roku w drugiej połowie września, w okolicach kolejnych rocznic lądowania polskiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego w rejonie miasta Driel podczas bitwy o holenderskie Arnhem w 1944 r. Jest on również formą uczczenia Dnia Spadochroniarza, przypadającego 23 września. Gospodarzem konkursu jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu.


Zadaniem uczestników konkursu „Historia i dzień dzisiejszy polskiego spadochroniarstwa" jest wypełnienie testu 30 pytań w ciągu 60 minut. Stało się już tradycją, że po ukończeniu testu uczestnicy składają kwiaty pod pomnikiem poświęconym żołnierzom walczącym o niepodległą Polskę w latach 1918-1921 i 1939-1945 obok kościoła garnizonowego. Tak też było i w tym roku.


Z pytaniami IX konkursu najlepiej poradził sobie żeński zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu: Daria Stefaniak i Klaudia Kozakowska. Drugie miejsce zajęli Bartłomiej Brzostowski i Kajetan Majdański, również uczniowie „Jagiellończyka", a trzecie z sieradzkiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1: Patryk Gawron i Dominik Niciejewski.

Zobacz także

Ukradli kosmetyki z sieradzkiej galerii …

[ZDJĘCIA] Zespół Placówek Wychowania Poz…

[ZDJĘCIA] Oddział powiatowy Towarzystwa …

[ZDJĘCIA] Integracja na Festiwalu Piosen…

Niebezpiecznie w Sieradzu. Osobówka potr…

Trzeźwy - Bezpieczny Kierowca. Akcja pre…

XIV sesja Rady Powiatu Sieradzkiego w pr…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

Szachmaks. Za nami internetowy konkurs s…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Uroczysty Dzień Edukacji Narod…

[ZDJĘCIA] Studenci Społecznej Akademii N…

Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza. Kolejny…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Sierad…

Konsultacje ws. organizacji pozarządowyc…

[ZDJĘCIA] Powiatowy Dzień Edukacji Narod…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …