XI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Papieskiej Rozstrzygnięty

​Pod Patronatem Burmistrza Błaszek Karola Rajewskiego w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła w Gruszczycach przeprowadzono XI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Papieskiej „Pokolenie JP2".


W konkursie wzięło udział siedemnastu uczestników z siedmiu szkół, którzy zaśpiewali piosenki związane z postacią Jana Pawła II oraz inne utwory o tematyce religijnej w czterech kategoriach wiekowych. Rywalizacja na wysokim poziomie sprawiła jurorom trudny wybór. Po burzliwych dyskusjach jury wyłoniło następujących laureatów:


W kategorii I (klasy I-III) miejsce I wyśpiewała sobie Łucja Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej w Rossoszycy, II miejsce zajęła Daria Posiewała ze Szkoły Podstawowej w Gruszczycach, III miejsce wywalczyła Zuzanna Cichomska ze Szkoły Podstawowej w Gruszczycach.


W kategorii II (klasy IV-VI) miejsce I zdobyła Anna Shkirman-Zimny z Zespołu Szkół w Szczytnikach, II miejsce zajęła Dominika Konewka ze Szkoły Podstawowej w Błaszkach, miejsce III zajęła Paulina Wierucka ze Szkoły Podstawowej w Gruszczycach. w kategorii III (klasy VII i klasy II-III gimnazjum) przyznano dwie nagrody. Miejsce I zdobyła Małgorzata Pałka ze Szkoły Podstawowej w Rossoszycy, II miejsce zdobyła Marcelina Kosatka z Publicznego Gimnazjum w Gruszczycach.


W kategorii IV (szkoły ponadgimnazjalne) zwyciężyła Anna Czarnecka z II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody sfinansowane z budżetu Gminy Błaszki. Zwycięzcom gratulujemy.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Bursztynowa wystawa w muzeum

Przed nami VII koncert kolęd w Warcie. K…

Uwaga! Kwalifikacja wojskowa ruszy 24 lu…

Wiedza o prawie i samorządzie terytorial…

[ZDJĘCIA] Jubileusz 20-lecia STT „Przyja…

Matura zbliża się wielkimi krokami. Uczn…

[ZDJĘCIA] W poszukiwaniu dobrej formy. W…

Kronikarki z PTTK. Sieradzki oddział chc…

Tragiczny wypadek w Biskupicach. Ciężaró…

Ferie z sieradzkim MOSiR zakończone

Szansa na remont mostu w Chojnem. Powiat…

Dachowanie auta w Sieradzu. Kierowca mia…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej. Jutr…

23 stycznia 1945. Rocznica wyzwolenia Bł…

Stypendia sportowe. Rusza nabór wniosków

W hołdzie powstańcom styczniowym. Upamię…

Przedszkoliada po sieradzku już 1 lutego