[NAGRANIE Z MONITORINGU] Prezydent Sieradza potrącił kobietę i odjechał. Otrzymał tylko mandat...

Dodane przez ESI24.net

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w marcu br. na parkingu galerii handlowej przy ul. Jana Pawła II w Sieradzu. Doszło tam to potrącenia starszej kobiet. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział Prezydent Sieradza, Paweł Osiewała.


79-letnia kobieta została potrącona na parkingu przy ul. Jana Pawła II w Sieradzu. Do zdarzenia doszło 24 marca 2019 roku, jednak dopiero teraz sprawa nabrała rozgłosu, bowiem okazało się, że sprawcą wypadku był Prezydent Sieradza, Paweł Osiewała. Warto dodać, że kierujący czarną Toyotą, włodarz Sieradza, po zdarzeniu nawet się nie zatrzymał.

- Kierujący samochodem osobowym nie zachował należytej ostrożności i doprowadził od potrącenia kobiety - mówi cytowany przez TVN24, asp. sztab. Paweł Chojnowski z sieradzkiej policji.


Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało - wstała z ziemi i poszła dalej. Dopiero w domu opowiedziała o całym zajściu swojej córce, która bez wahania zawiadomiła policję. Po kilku tygodniach funkcjonariusze odkryli, że za kierownicą auta siedział Prezydent Sieradza. Włodarz naszego miasta


- Dopiero na komendzie dowiedziałem się, co się stało. Policjanci uświadomili mi, co wydarzyło się na parkingu. Ja tej kobiety po prostu nie widziałem - zapewnia Prezydent w rozmowie z TVN24.

Sprawca zdarzenia został ukarany jedynie mandatem w kwocie 300 złotych. Czy podobna sprawa w przypadku "zwykłego" mieszkańca zakończyłaby się identycznie? Jak informuje mec. Tadeusz Wolfowicz w rozmowie z TVN24, funkcjonariusze mogli skierować sprawę do sądu. Co ważne, właśnie tak zazwyczaj dzieje się w przypadku osób, które nie udzieliły pomocy. Policja była bardzo wyrozumiała.


Poniżej nagranie z monitoringu, które przedstawicili dziennikarze Fakt.pl, a tutaj (https://www.tvn24.pl/prezydent-sieradza-potracil-staruszke-i-odjechal-mandat-300-zl,948077,s.html) pełny materiał autorstwa TVN24.


Zobacz nagranie z monitoringu:

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

[ZDJĘCIA] PCPR: Szkolenia dla opiekunów …

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

[ZDJĘCIA] Po raz 409. pielgrzymują do Cz…

Program darmowych szczepień przeciwko gr…

Prezydent Sieradza potrącił kobietę i od…

Darmowe badania kardiologiczne na jarmar…

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpiecze…

Uwaga sieradzanie! Nadciągają burze z gr…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Przepust w Cielcach zagrażał b…

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w miejscowoś…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

[WIDEO] Tribute to Komeda, czyli Wędrown…

BMW stało na poboczu. "Wydobywały s…

Zaginął 35-letni mężczyzna. Policja pros…

[ZDJĘCIA] Droga Włyń-Glinno już po remon…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…