WAŻNE: Prezydent Sieradza potrącił kobietę i odjechał. Poznaliśmy stanowisko policji

Dodane przez ESI24.net

​W ostatnich dniach bardzo głośno zrobiło się o wypadku z udziałem Prezydenta Sieradza.  Paweł Osiewała potrącił na parkingu starszą kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia. Za swój czyn otrzymał jedynie mandat w kwocie 300 złotych. Głos w tej sprawie zabrali także sieradzcy policjanci.


Stanowisko dot. czynności wykonanych przez policję wobec Prezydenta Sieradza (pisownia oryginalna):

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu wykonali czynności określone wyraźnie przepisami kodeksu w sprawach o wykroczenie wobec Prezydenta Miasta Sieradz. Policjant prowadzący postępowanie czynności wykonywał zgodnie z przepisami określonymi w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenie, kodeksie wykroczeń i ustawy prawo o ruchu drogowym.


To policjanci w prowadzonym postępowaniu w sprawie o wykroczenie i po szczegółowej analizie zgromadzonego materiału ustalili obwinionego o popełnienie tego wykroczenia. Dzięki zgromadzonym przez nich dowodom ustalono kierującego pojazdem. 

W związku z doniesieniami medialnymi oraz wątpliwościami co do kwalifikacji prawnej zdarzenia czynności kontrolne w tej sprawie prowadzi Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Biura Kontroli Komendy Głównej Policji.

Ponadto materiały postępowania w sprawie o wykroczenie w całości zostały przekazane Prokuraturze celem dokonania niezależnej, bezstronnej oceny postępowania policjantów w tej sprawie.

W marcu br. otrzymaliśmy zgłoszenie dot. "potrącenia" pieszej. Z zeznań zawiadamiającej oraz poszkodowanej wynikało, że poszkodowana kobieta idąca do kościoła została "potrącona" przez kierującego samochodem "ciemnego koloru", nie była w stanie podać innych bliższych danych. Kierujący miał nie zatrzymać się, natomiast sama poszkodowana po tym zdarzeniu poszła do kościoła, a następnie po mszy świętej wróciła do domu, gdzie o zdarzeniu opowiedziała córce, która zdecydowała o zgłoszeniu tego faktu. Poszkodowana nie korzystała z pomocy lekarskiej czy szpitalnej.

​Policjanci w tej sprawie poza wysłuchaniem poszkodowanej zabezpieczyli monitoring zarejestrowany przez kamery znajdujące się na prawdopodobnej trasie przejazdu. Nagrania zostały poddane szczegółowej analizie, co pozwoliło wytypować pojazd, który mógł uczestniczyć w tym zdarzeniu. Pojazd zarejestrowany był na jeden z podmiotów (leasing). Ustalenie faktycznego właściciela trwało kilka tygodni wobec konieczności uzyskania informacji z firmy leasingującej, do której zostały niezwłocznie wysłane zapytania. Faktycznym właścicielem samochodu była kobieta, ale jak się okazało tego dnia autem kierował Prezydent Miasta Sieradza.

Mężczzyna po stawieniu się do jednostki policji po przedstawieniu zapisu monitoringu przyznał, że jest sprawcą tego zdarzenia. Jednocześnie podkreślił, że nie zdawał sobie sprawy, że w ogóle do takiego zdarzenia doszło. Zgodził się przyjąć mandat karny w związku z popełnieniem wykroczenia niezachowania należytej ostrożności przez prowadzącego pojazd tj. wykroczenia z art. 98 kodeksu wykroczeń, zgodnie z przepisami KPOW. Odjazd z miejsca kolizji nie podlega penalizacji.


Zobacz koniecznie:

...

[NAGRANIE Z MONITORINGU] Prezydent Sieradza potrącił kobietę i odjechał. Otrzymał tylko mandat... - ESI24 - Wiadomości Sieradz - Dołącz do największej sieradzkiej społeczności - EPA24 - Wiadomości Pabianice

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w marcu br. na parkingu galerii handlowej przy ul. Jana Pawła II w Sieradzu. Doszło tam to potrącenia starszej kobiet. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział Prezydent Sieradza, Paweł Osiewała.79-letni

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Bursztynowa wystawa w muzeum

Przed nami VII koncert kolęd w Warcie. K…

Uwaga! Kwalifikacja wojskowa ruszy 24 lu…

Wiedza o prawie i samorządzie terytorial…

[ZDJĘCIA] Jubileusz 20-lecia STT „Przyja…

Matura zbliża się wielkimi krokami. Uczn…

[ZDJĘCIA] W poszukiwaniu dobrej formy. W…

Kronikarki z PTTK. Sieradzki oddział chc…

Tragiczny wypadek w Biskupicach. Ciężaró…

Ferie z sieradzkim MOSiR zakończone

Szansa na remont mostu w Chojnem. Powiat…

Dachowanie auta w Sieradzu. Kierowca mia…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej. Jutr…

23 stycznia 1945. Rocznica wyzwolenia Bł…

Stypendia sportowe. Rusza nabór wniosków

W hołdzie powstańcom styczniowym. Upamię…

Przedszkoliada po sieradzku już 1 lutego