Uciekał przed policją kradzionym samochodem. Mundurowi szukają świadków zdarzenia

Dodane przez ESI24.net

Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 8 lipca 2019 r. na węźle Sieradz Południe – wjazd na trasę S-8 w kierunku na Łódź.


8 lipca 2019r. ok. 8.00 rano policjanci z komisariatu w Złoczewie postanowili zatrzymać do kontroli jadący trasą S-8 samochód marki Mercedes Sprinter. Samochód jechał w kierunku Łodzi od strony Wrocławia. Jego kierowca pomimo wydawanych przez umundurowanych policjantów sygnałów do zatrzymania się, zignorował je. O sytuacji powiadomiono oficera dyżurnego komendy w Sieradzu, który na węzeł drogowy Sieradz Południe skierował dodatkowy radiowóz. Na węźle uciekający kierowca zauważył kolejny radiowóz policyjny. Postanowił zjechać z trasy S-8. Ponieważ minął zjazd na Sieradz postanowił zjechać na wjazd od strony Sieradza w kierunku na Łódź.

Nie zważając na niebezpieczeństwo spowodowania wypadku aż do ronda jechał pod „prąd". Tuż przed rondem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na jego środek uderzając w znak drogowy. Dalej postanowił uciekać pieszo. Porzucił samochód i pobiegł w znajdujące się nieopodal pola. Po przebiegnięciu około 200 metrów przewrócił się. Chwilę potem znalazł się w rękach goniącego go policjanta. Po zatrzymaniu nie stawiał oporu. 24 – letniego mężczyznę przewieziono do sieradzkiej komendy gdzie trafił do aresztu. Ustalono, że samochód został skradziony minionej nocy na terenie Niemiec.


Wobec zatrzymanego mężczyzny Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia. W szczególności prosimy o kontakt osoby, które widziały jazdę sprawcy pod tzw. „prąd" wjazdem na trasę S-8 w kierunku na Łódź na węźle Sieradz Południe. Sytuacja miała miejsce w dniu 8 lipca 2019r. około godziny 8.20. Świadków prosimy o kontakt pod numerem telefonu 043-8277725 lub 043-8277710 w godzinach 7.30 – 15.30.


Źródło: KPP Sieradz

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

[ZDJĘCIA] PCPR: Szkolenia dla opiekunów …

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

[ZDJĘCIA] Po raz 409. pielgrzymują do Cz…

Program darmowych szczepień przeciwko gr…

Prezydent Sieradza potrącił kobietę i od…

Darmowe badania kardiologiczne na jarmar…

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpiecze…

Uwaga sieradzanie! Nadciągają burze z gr…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

[ZDJĘCIA] Przepust w Cielcach zagrażał b…

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w miejscowoś…

Zapinamy pasy i startujemy. Już dziś rus…

[WIDEO] Tribute to Komeda, czyli Wędrown…

BMW stało na poboczu. "Wydobywały s…

Zaginął 35-letni mężczyzna. Policja pros…

[ZDJĘCIA] Droga Włyń-Glinno już po remon…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…