Uciekał przed policją kradzionym samochodem. Mundurowi szukają świadków zdarzenia

Dodane przez ESI24.net

Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 8 lipca 2019 r. na węźle Sieradz Południe – wjazd na trasę S-8 w kierunku na Łódź.


8 lipca 2019r. ok. 8.00 rano policjanci z komisariatu w Złoczewie postanowili zatrzymać do kontroli jadący trasą S-8 samochód marki Mercedes Sprinter. Samochód jechał w kierunku Łodzi od strony Wrocławia. Jego kierowca pomimo wydawanych przez umundurowanych policjantów sygnałów do zatrzymania się, zignorował je. O sytuacji powiadomiono oficera dyżurnego komendy w Sieradzu, który na węzeł drogowy Sieradz Południe skierował dodatkowy radiowóz. Na węźle uciekający kierowca zauważył kolejny radiowóz policyjny. Postanowił zjechać z trasy S-8. Ponieważ minął zjazd na Sieradz postanowił zjechać na wjazd od strony Sieradza w kierunku na Łódź.

Nie zważając na niebezpieczeństwo spowodowania wypadku aż do ronda jechał pod „prąd". Tuż przed rondem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na jego środek uderzając w znak drogowy. Dalej postanowił uciekać pieszo. Porzucił samochód i pobiegł w znajdujące się nieopodal pola. Po przebiegnięciu około 200 metrów przewrócił się. Chwilę potem znalazł się w rękach goniącego go policjanta. Po zatrzymaniu nie stawiał oporu. 24 – letniego mężczyznę przewieziono do sieradzkiej komendy gdzie trafił do aresztu. Ustalono, że samochód został skradziony minionej nocy na terenie Niemiec.


Wobec zatrzymanego mężczyzny Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia. W szczególności prosimy o kontakt osoby, które widziały jazdę sprawcy pod tzw. „prąd" wjazdem na trasę S-8 w kierunku na Łódź na węźle Sieradz Południe. Sytuacja miała miejsce w dniu 8 lipca 2019r. około godziny 8.20. Świadków prosimy o kontakt pod numerem telefonu 043-8277725 lub 043-8277710 w godzinach 7.30 – 15.30.


Źródło: KPP Sieradz

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Bursztynowa wystawa w muzeum

Przed nami VII koncert kolęd w Warcie. K…

Uwaga! Kwalifikacja wojskowa ruszy 24 lu…

Wiedza o prawie i samorządzie terytorial…

[ZDJĘCIA] Jubileusz 20-lecia STT „Przyja…

Matura zbliża się wielkimi krokami. Uczn…

[ZDJĘCIA] W poszukiwaniu dobrej formy. W…

Kronikarki z PTTK. Sieradzki oddział chc…

Tragiczny wypadek w Biskupicach. Ciężaró…

Ferie z sieradzkim MOSiR zakończone

Szansa na remont mostu w Chojnem. Powiat…

Dachowanie auta w Sieradzu. Kierowca mia…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej. Jutr…

23 stycznia 1945. Rocznica wyzwolenia Bł…

Stypendia sportowe. Rusza nabór wniosków

W hołdzie powstańcom styczniowym. Upamię…

Przedszkoliada po sieradzku już 1 lutego