Szok! Wypadek w Sieradzu, dziecko spadło z mostu! Poszkodowany z pękniętym kręgosłupem jeździł od szpitala do szpitala

Dodane przez ESI24.net

Dzisiaj (12 czerwca) informowaliśmy o wypadku, do którego doszło dzień wcześniej w rejonie ulicy Mostowej w Sieradzu. Okazuje się, że nastolatek, który został poszkodowany w wyniku zdarzenia, zanim na stałe trafił do szpitala, krążył od placówki do placówki.


Przypomnijmy, do zdarzenia doszło we wtorek, 11 czerwca po godzinie 19:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że grupa siedmiu nastolatków przebywała w okolicach ulicy Mostowej w Sieradzu. Jeden z chłopców wszedł na przęsło znajdującego się w pobliżu mostu. Najprawdopodobniej stojąc na nim stracił równowagę i spadł na ziemię.


Na miejsce zdarzenia został wezwany również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przetransportować poszkodowanego 11 – latka do szpitala.


Jak mówi Adam Stępka, rzecznik łódzkiego pogotowia, cytowany przez TVN24, zespół lotniczy wraz z dyspozytorem ustalili, że chłopca trzeba jak najszybciej przetransportować do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.W czasie lotu do załogi śmigłowca wpłynęło zgłoszenie, że poszkodowany powinen trafić do innego szpitala, bowiem we wcześniej wskazanym brakowało miejsc na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.


Śmigłowiec wylądował więc w szpitalu przy ulicy Pabianickiej, a następnie poszkodowany, karetką pogotowia został przetransportowany do dziecięcego szpitala przy ulicy Spornej. Tam okazało się, że chłopiec ma pęknięty kręgosłup.


Na szczęście nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Taka diagnoza oznaczała, że jedenastolatek powinien trafić do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki - przy ulicy Rzgowskiej- czytamy w artykule na TVN24.


Chłopca czekała kolejna podróż karetką, tym razem do ICMZ, czyli placówki, do której miał trafić, będąc jeszcze w śmigłowcu LPR.


Pełny artykuł autorstwa TVN24 - https://www.tvn24.pl/lodzkie-jedenastolatek-spadl-z-wiaduktu-wozili-go-po-calej-lodzi,944113,s.html


fot. facebook: Wydarzenia Sieradz

Zobacz także

Ukradli kosmetyki z sieradzkiej galerii …

[ZDJĘCIA] Zespół Placówek Wychowania Poz…

[ZDJĘCIA] Oddział powiatowy Towarzystwa …

[ZDJĘCIA] Integracja na Festiwalu Piosen…

Niebezpiecznie w Sieradzu. Osobówka potr…

Trzeźwy - Bezpieczny Kierowca. Akcja pre…

XIV sesja Rady Powiatu Sieradzkiego w pr…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

Szachmaks. Za nami internetowy konkurs s…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Uroczysty Dzień Edukacji Narod…

[ZDJĘCIA] Studenci Społecznej Akademii N…

Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza. Kolejny…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Sierad…

Konsultacje ws. organizacji pozarządowyc…

[ZDJĘCIA] Powiatowy Dzień Edukacji Narod…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …