Niezwykłe ferie w ZPWP w Sieradzu. Uczniowie poprawili sprawność fizyczną w Parku Trampolin a także...

Uczniowie Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu wzięli udział w warsztatach tanecznych Egurrola Dance Studio w Łodzi, a także doskonalili sprawność fizyczną w łódzkim Parku Trampolin. Ferie podopieczni ZPWP również mają pracowite.


Do Egurrola Dance Studio pojechali uczestnicy zajęć tanecznych z grupy Beaty Toboły. W tym samym czasie młodzi tancerze z grupy prowadzonej przez Edytę Kuldę korzystali z Parku Trampolin. – Kto uczył się tańca, ten wie, jak ważne są ćwiczenia równowagi. Poza tym trampolina pozwala szlifować cenne umiejętności techniczne, związane ze sztukami artystycznymi, opartymi przecież na sprawności fizycznej – mówi Izabela Sufleta, dyrektor ZPWP w Sieradzu.


Wyćwiczoną na trampolinach sprawność uczestnicy zajęć sprawdzili niebawem na balu karnawałowym, zorganizowanym przez samorząd wychowanków, Radę Rodziców i nauczycieli placówki.


W ferie ZPWP bynajmniej nie świeci pustkami. W pracowni plastycznej Zdzisławy Budki dzieci pracowały nad grafikami, poznając tajniki linorytu, monotypii i kalkografii. Inna grupa z kolei przygotowywała niecodzienny, bo po trosze improwizowany, spektakl „Czerwony Kapturek na balu ze Shrekiem, czyli radosny galimatias".


Od poniedziałku 12 lutego koła zainteresowań ZPWP wracają na przedferyjne tory.

Zobacz także

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Szok! Wypadek w Sieradzu, dziecko spadło…

Niebezpieczna zabawa zakończyła się wypa…

Tragiczny wypadek w gminie Warta. Osobów…

Upały nadciągają nad Sieradz. Jest ostrz…

[ZDJĘCIA] Multimedialnie o Marii Szymano…

[ZDJĘCIA] Święto akordeonu, ale również …

Otwarte Drzwi "Jagiellończyka"