Niebezpieczna zabawa zakończyła się wypadkiem. 11–letni chłopiec spadł z mostu. Na miejscu śmigłowiec LPR

Dodane przez ESI24.net

Sieradzcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło 11 czerwca po godz. 19.00 w okolicach mostu kolejowego.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa siedmiu nastolatków przebywała w okolicach ulicy Mostowej w Sieradzu. Jeden z chłopców wszedł na przęsło znajdującego się w pobliżu mostu. Najprawdopodobniej stojąc na nim stracił równowagę i spadł na ziemię. Natychmiastowej pomocy udzielił chłopcu przejeżdżający w tych okolicach rowerem mężczyzna oraz przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Na miejsce zdarzenia został wezwany również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego 11 – latka do szpitala.


Sezon letni i zbliżający się okres wakacyjny to czas kiedy dzieci i młodzież uczestniczą w różnego rodzaju zabawach na świeżym powietrzu. Korzystając z wakacyjnych przyjemności nie należy zapominać o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. Niestety nie wszystkie miejsca w których dzieci i młodzież spędza wolny czas są bezpieczne. Rodzice nie zawsze mogą skontrolować, jak poza domem ich pociechy korzystają z wolnego czasu. To właśnie w okresie letnim, rośnie liczna wypadków z udziałem dzieci. W związku z powyższym, aby ich uniknąć, to na rodzicach i opiekunach leży obowiązek ich edukacji . Należy uświadamiać młodym ludziom o grożącym im niebezpieczeństwach, aby w znacznej mierze ograniczyć liczbę tragicznych zdarzeń z ich udziałem


info: KPP w Sieradzu

fot. facebook: Wydarzenia Sieradz

Zobacz także

Amator "trawki" i nie tylko. M…

Uwaga kierowcy! Droga Brzeźnio-Rembów w …

Najmilsi goście w sieradzkiej komendzie…

Mikrogranty na lokalne inicjatywy. Spotk…

Harmonogram objazdowej zbiórki odpadów w…

Ukradła portfel jednego z klientów marke…

[ZDJĘCIA] Rocznica agresji radzieckiej n…

Zbliżają się zawody wędkarskie o puchar …

[ZDJĘCIA] Wyjątkowi goście w powiecie si…

Szok! Bestialskie zachowanie 39-latka. R…

"Z podwórka na stadion", czyli…

PCPR: Nabór wniosków do „Aktywnego samor…

[ZDJĘCIA] X Sieradzki Jarmark Powiatowy …

Międzynarodowy Dzień Muzyki. Zaproszenie…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Kod Leonarda da Vinci w dźwiękach ukryty…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Kolejne zabytki sakralne z dotacjami