[ZDJĘCIA] Integracja na Festiwalu Piosenki Różnej. Za nami kolejna edycja

Aż 19 uczestników wystąpiło na scenie VII Festiwalu Piosenki Różnej. Impreza po raz drugi z rzędu odbyła się w sali C Starostwa Powiatowego. Jej organizatorem jest Środowiskowy Domu Samopomocy w Rożdżałach.


W ubiegłym roku podczas FPR zaprezentowali się artyści z 15 placówek. Dwa lata temu było ich 13, a w 2016 – 9. To pokazuje, że zainteresowanie tą formą aktywności osób niepełnosprawnych z roku na rok jest coraz większe. – Festiwal integruje uczniów szkół, uczestników zajęć w środowiskowych domach samopomocy, mieszkańców domów pomocy społecznej i podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej. Przygotowując się do występów na scenie pod okiem terapeutów, a potem prezentując się przed szeroką publicznością, uczestnicy festiwalu, wśród których nie brakuje osób niepełnosprawnych, uczą się zwalczać swoje słabości i nabierają pewności siebie. Jest to widać na tyle skuteczne, że placówki chętnie przysyłają swoich przedstawicieli na nasz festiwal – mówi Jolanta Nowicka, dyrektor ŚDS w Rożdżałach.


Tych placówek było łącznie 19. Do Sieradza przyjechali podopieczni jednostek w Biskupicach, Rossoszycy, Łasku, Prusinowicach, Zduńskiej Woli, Warcie, Pęczniewie, Czepowie, Osieku, Rożdżałach, Rąbieniu, Witowie i Sieradzu. Niektóre przysłały po kilku uczestników. Patronat honorowy nad imprezą sprawował starosta sieradzki Mariusz Bądzior, przewodniczący Zarządu Powiatu. Reprezentował go członek Zarządu – Tomasz Baliński.


Festiwal nie jest konkursem. Nie ma w nim rywalizacji o miejsca i nagrody. Jest za to świetna zabawa dla wszystkich uczestników i widzów, będąca podsumowaniem żmudnej i ciężkiej pracy, włożonej w doskonalenie umiejętności scenicznych.

Zobacz także

Czarodziejki skrzypiec w Ostrowie Wielko…

[ZDJĘCIA] Ciepły, listopadowy wieczór. J…

Remont nawierzchni dróg w Warcie. Nowy a…

Zjeżdżalnia, huśtawka, karuzela i inne. …

W hołdzie Sieradzkim Zakładnikom. 80. ro…

Kolejny sukces Środowiskowego Domu Samop…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Zakończono remont pomieszczeń remizy OSP…

Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowo…

Szczególne jubileusze w Państwowej Szkol…

Zjazdy na drodze Glinno-Włyń. Ostatnia c…

[ZDJĘCIA] W hołdzie legionistom Józefa P…

[ZDJĘCIA] Wejście do Zespołu Placówek Wy…

80. rocznica rozstrzelania zakładników. …

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w S…

Barbórka na jazzowo w szkole muzycznej. …

[ZDJĘCIA] Malarstwo i rysunek Konrada Kn…

Polska Niepodległa. Zaproszenie na urocz…