Gmina Błaszki wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt. Zakupiono ciągnik

Gmina Błaszki wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach za zgodą Burmistrza Błaszek zakupił, nowy widoczny na zdjęciu ciągnik marki CASE IH FARMALL 85 A  Całkowity koszt zakupu brutto to kwota 156 210.00 zł. , która w całości została pokryta ze środków własnych zakładu.


Ciągnik posiada napęd 4×4, dwie pary hydrauliki zewnętrznej umożliwiające podłączenie różnego rodzaju maszyn komunalnych, przedni TUZ o udźwigu 3,5 tony oraz dodatkową jedną parę hydrauliki zewnętrznej na przodzie ciągnika. Instalacja pneumatyczna jedno i dwuobwodowa, a także instalacja hydrauliczna umożliwi podłączenie układu hamulcowego do starych, jak i nowych przyczep. Komfort pracy kierowcy daje nowoczesna kabina wyposażona w klimatyzację i radio, a także rewers mechaniczny przód - tył.


Jak informuje Dyrektor Zakładu nowy sprzęt umożliwi wykonywanie jeszcze szerszego zakresu usług komunalnych na rzecz Gminy Błaszki w zakresie zaspakajania zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej a mówiąc wprost mieszkańców naszej gminy. Nowy ciągnik w okresie letnim w przeważającej części będzie pracował przy kosiarce do utrzymywania poboczy i rowów przy drogach gminnych w ramach robót zlecanych Zakładowi przez Urząd Miejski Chcielibyśmy także dodatkowo przejąć do odśnieżania szerszy rejon dróg gminnych. Potrzebna jest jednak do tego kolejna, choć mniejsza inwestycja , tj. zakup pługa czołowego. Nowy ciągnik został specjalnie do tego celu przystosowany. Poza tym ciągnik będzie wspomagał pracę sprzętu asenizacyjnego zastępując przy tym wysłużony M T Z- jeszcze produkcji Radzieckiej, który jednak na razie pozostanie w zakładzie.

Zobacz także

Przedświąteczne spotkanie Sieradzkiego U…

Awaria kolektora ściekowego w Sieradzu, …

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny…

Wigilia w Polskim Związku Niewidomych. O…

Warta Sieradz zaprezentowała swój przysz…

Szlachetna paczka od policjantów i praco…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

[ZDJĘCIA] Policjant z Sieradza Dzielnico…

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie…

Elektromobilność. Wyzwanie dla przyszłoś…

Gmina Błaszki na "tak" dla tec…

Pożar w budynku przy ul. Kmicica w Siera…

Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolnicz…

Iwona i Kuba Jałoszyńscy, czyli para nr …

Dostawczaki na wadze ITD. Akcja wzmożony…

Świąteczne przeboje w wykonaniu Zespołu …

Magiczny wieczór w Centrum Kultury w Bła…