Gmina Błaszki wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt. Zakupiono ciągnik

Gmina Błaszki wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach za zgodą Burmistrza Błaszek zakupił, nowy widoczny na zdjęciu ciągnik marki CASE IH FARMALL 85 A  Całkowity koszt zakupu brutto to kwota 156 210.00 zł. , która w całości została pokryta ze środków własnych zakładu.


Ciągnik posiada napęd 4×4, dwie pary hydrauliki zewnętrznej umożliwiające podłączenie różnego rodzaju maszyn komunalnych, przedni TUZ o udźwigu 3,5 tony oraz dodatkową jedną parę hydrauliki zewnętrznej na przodzie ciągnika. Instalacja pneumatyczna jedno i dwuobwodowa, a także instalacja hydrauliczna umożliwi podłączenie układu hamulcowego do starych, jak i nowych przyczep. Komfort pracy kierowcy daje nowoczesna kabina wyposażona w klimatyzację i radio, a także rewers mechaniczny przód - tył.


Jak informuje Dyrektor Zakładu nowy sprzęt umożliwi wykonywanie jeszcze szerszego zakresu usług komunalnych na rzecz Gminy Błaszki w zakresie zaspakajania zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej a mówiąc wprost mieszkańców naszej gminy. Nowy ciągnik w okresie letnim w przeważającej części będzie pracował przy kosiarce do utrzymywania poboczy i rowów przy drogach gminnych w ramach robót zlecanych Zakładowi przez Urząd Miejski Chcielibyśmy także dodatkowo przejąć do odśnieżania szerszy rejon dróg gminnych. Potrzebna jest jednak do tego kolejna, choć mniejsza inwestycja , tj. zakup pługa czołowego. Nowy ciągnik został specjalnie do tego celu przystosowany. Poza tym ciągnik będzie wspomagał pracę sprzętu asenizacyjnego zastępując przy tym wysłużony M T Z- jeszcze produkcji Radzieckiej, który jednak na razie pozostanie w zakładzie.

Zobacz także

Ukradli kosmetyki z sieradzkiej galerii …

[ZDJĘCIA] Zespół Placówek Wychowania Poz…

[ZDJĘCIA] Oddział powiatowy Towarzystwa …

[ZDJĘCIA] Integracja na Festiwalu Piosen…

Niebezpiecznie w Sieradzu. Osobówka potr…

Trzeźwy - Bezpieczny Kierowca. Akcja pre…

XIV sesja Rady Powiatu Sieradzkiego w pr…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

Szachmaks. Za nami internetowy konkurs s…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Uroczysty Dzień Edukacji Narod…

[ZDJĘCIA] Studenci Społecznej Akademii N…

Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza. Kolejny…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Sierad…

Konsultacje ws. organizacji pozarządowyc…

[ZDJĘCIA] Powiatowy Dzień Edukacji Narod…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …