[ZDJĘCIA] "Europa szansą mojego rozwoju". Podsumowanie praktyk zagranicznych w ZSP nr 2

Grupa 55 uczniów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu podsumowała swoje tegoroczne zagraniczne praktyki zawodowe. Na przełomie marca i kwietnia tego roku młodzież doskonaliła swoje umiejętności na Malcie i we Włoszech.


Na praktyki w ramach projektu „Europa szansą mojego rozwoju" wyjechali uczniowie ostatnich klas techników w zawodach: technik handlowiec, technik logistyk, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista.


– Ten wyjazd był dla uczniów z jednej strony wymagający, ale z drugiej bardzo atrakcyjny. Przez cztery tygodnie co dzień musieli oni posługiwać się językiem angielskim i samodzielnie radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych, zdani praktycznie tylko na siebie. Należy jednak pamiętać i o drugim aspekcie: kulturowym. Projekt zapewniał młodzieży możliwość poznania kultury kraju, w którym odbywała praktyki. Wszystko to razem dało im niezwykle cenną rzecz, tak pożądaną przez pracodawców, mianowicie doświadczenie. Jestem pewna, że prędzej czy później ono zaprocentuje – mówi Magdalena Marciniak, dyrektor ZSP nr 2.


Niepowtarzalność doświadczeń przywiezionych z Włoch i Malty podkreślał również Marek Prokopowicz, zewnętrzny koordynator projektu, który pochwalił sieradzką młodzież za świetne recenzje od pracodawców. – Dobre wiadomości o polskich praktykantach szybko się rozchodzą, dzięki czemu nawiązaliśmy kontakty z siedmioma nowymi firmami. Mamy więc następne miejsca, gdzie nasi uczniowie mogą uczyć się swoich przyszłych zawodów – powiedział koordynator.


A okazja do kolejnych wyjazdów nastąpi niedługo, bo w przyszłym roku. Szkoła na Zamkowej pozyskała bowiem 106 tys. euro z programu „Erasmus+" na zagraniczne praktyki 40 swoich uczniów techników o specjalnościach: logistyk, handlowiec, żywienia i usług gastronomicznych oraz hotelarstwa. Realizacja projektu, którego tytuł brzmi „Europa – moja przyszłość", rozpocznie się w październiku 2019, a zakończy we wrześniu 2021 r. W 2020 r. do Bolonii wyjedzie 20 osób, w 2021 tyle samo uda się na Maltę.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Ukradli kosmetyki z sieradzkiej galerii …

[ZDJĘCIA] Zespół Placówek Wychowania Poz…

[ZDJĘCIA] Oddział powiatowy Towarzystwa …

[ZDJĘCIA] Integracja na Festiwalu Piosen…

Niebezpiecznie w Sieradzu. Osobówka potr…

Trzeźwy - Bezpieczny Kierowca. Akcja pre…

XIV sesja Rady Powiatu Sieradzkiego w pr…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

Szachmaks. Za nami internetowy konkurs s…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

[ZDJĘCIA] Uroczysty Dzień Edukacji Narod…

[ZDJĘCIA] Studenci Społecznej Akademii N…

Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza. Kolejny…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Sierad…

Konsultacje ws. organizacji pozarządowyc…

[ZDJĘCIA] Powiatowy Dzień Edukacji Narod…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …