Finałowy koncert Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin już wkrótce

W poniedziałek, 7 maja minął termin zgłoszeń do Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Podobnie jak w roku ubiegłym w szkole muzycznej w Sieradzu zaprezentują swoje muzyczne pasje członkowie 12 rodzin.


Ten uroczysty koncert odbędzie się 16 maja o godzinie 18:00, tuż po Światowym Dniu Rodziny, który obchodzić będziemy dzień wcześniej. W historii Festiwalu, która sięga roku 2011 nie było jeszcze tak młodego uczestnika. Prawdopodobnie w tym roku wystąpi wraz ze swoim tatą dziecko, które ma dopiero jeden (sic) rok. Duet zaprezentuje dwie kompozycje „Poranek" i „Zmierzch". Wszyscy jesteśmy ciekawi tego występu. Oprócz tych utworów usłyszymy np. Canon Pachelbela, Taniec norweski Griega i szereg przebojów muzyki filmowej. W drugiej części koncertu wystąpi małżeństwo akordeonistów: Ewa Grabowska – Lis i Daniel Lis.


Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatami wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. W repertuarze zespołu „Amalgalis Duo" znajdują się zarówno kompozycje barokowe, romantyczne, czy XX-wieczne, jak i utwory z elementami muzyki folkowej i rozrywkowej.


Organizatorem SFMR jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta w Sieradzu. W przedsięwzięciu uczestniczy również PSM I st. w Sieradzu. Medialnie Festiwal wspiera rozgłośnia „Nasze Radio". SFMR wpisuje się również w 100 rocznicę odzyskania niepodległości obchodzoną w naszym mieście pod hasłem „Sieradz w centrum niepodległości". Zapraszamy wszystkich melomanów. WSTĘP WOLNY.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Muzyczne życzenia dla mam i oj…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Przyjechał z Wielunia i kradł w sieradzk…

[ZDJĘCIA, WIDEO] Nuty dla mamy i taty. D…

[ZDJĘCIA] Wypadek przy Wojska Polskiego…

Policja poszukuje tego mężczyzny. Rozpoz…

[ZDJĘCIA] Poważny wypadek w Kłocku Mokry…

[ZDJĘCIA] W Rembowie znaleziono psa. Pos…

Zbliża się wykład profesora Sławomira Do…

Święto akordeonistów w Państwowej Szkole…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

Przeszedł przez jezdnię w miejscu niedoz…

[WIDEO] Laurka nutami tkana

[WIDEO, ZDJĘCIA] Tak było podczas Sierad…

Uczniowie Ogniska Muzycznego zaprezentuj…